MATEMATİK KOÇLUĞU

Ne yaptıysanız çocuğunuza matematiği sevdiremediniz değil mi?

Çocuğunuz ne kadar çalışırsa çalışsın notlarında bir türlü yükselme olmuyor…. Peki, bir MATEMATİK KOÇU’ndan destek almaya ne dersiniz ?

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU veya YAŞAM KOÇLUĞU, son yıllarda sık sık kulağımıza çalınan bu kavramlar. Artık kişilerin hayatlarını ve geleceklerini planlı, kaliteli ve başarılı bir şekilde sürdürmek; kişisel becerilerini geliştirmek, yeteneklerinin farkına varmak, kendisine en uygun meslek ve kariyerini belirlemek isteyen öğrenciler ve kişiler öğrenci koçlarından ve yaşam koçlarından destek alarak ilerlemektedirler. Bursa’da ise bu eğitimleri veren kurum sayıları ise gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRME PLATFORMU’ nda matematik koçu olarak görev yapan A.ASLAN ; bu konuda matematik müfredatının bilgisayar destekli matematik öğretimindeki rolü adlı yüksek lisans tezi ile matematik dersinin öğrencilere öğretimi konusunda farklılık ortaya koyarak öğretilmesini amaçlamıştır. Bunun yanında turtle mental aritmetik eğitmenlik eğitimini alarak öğrencilere matematik daha zevkli ve kalıcı öğrenme sağlayarak öğretmeyi amaçlamıştır.

MATEMATİK KOÇLUĞU ilkokul, ortaokul, SBS ve lise öğrencileri için verilen standart özel matematik derslerinin koçlukla birlikte, aynı anda yapıldığı çok özel bir program. Bu yöntemle öğrencinin matematik dersiyle olan zihinsel problemi, derse karşı bakış açısı, çok etkili koçluk teknikleriyle ortadan kaldırılıyor. Özellikle matematik dersinde başarı sağlanamayan veya zor öğrenilen konular ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

MATEMATİK KOÇLUĞU programı, ilk andan itibaren bu dersi sevdiren ve basit şekilde öğrenilmesini kavratan bir bakış açısı geliştirmektir. Hepimiz kolay olduğuna ve yapabileceğimize inandığımız konulara karşı daha istekli ve öğrenme isteğimizi artıran en unsurlardan biridir. Matematiğe istekli ve inançlı gelen birey motivasyonunu yükseltmiş, yapabileceğine inanan birey olarak gelir. Günlük hayatta karşılaşılan zihinsel problemlere karşı önyargılı bakmayan ve matematik dersindeki başarısı sürekli artan bir birey haline gelmesi matematik koçluğu eğitimi ile amaçlanmıştır.

MATEMATİK KOÇLUĞU alan bireylerin kısa sürede matematiği sevmeye ve daha kolay anlamaya başladığını da ifade eden a.ASLAN, bu durumun notlara en geç iki veya üç ay içersin de yansıdığını belirtiyor. “MATEMATİK KOÇLUĞU”nu ilimizde sadece
KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRME FLATFORMU’nda gerçekleştirilmektedir. Eğer sizin de çocuğunuz da yıldızı matematikle barışmıyorsa, bizi aramanız yeterli” dir.

Site içinde ara

Günün Motivasyon Sözü

Sonuçları değil, baslangıçları değistirmek gerekir. ALAIN

Takvim

Ocak 2020
P S Ç P C C P
« Ağu    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Yazılar